HİZMETLERİMİZ

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

Restoratif ve Estetik Diş Hekimliği; diş çürüklerinin, aşınmış , renkleşmiş , hassas , aralıklı , kırık dişlerin, şekil, doku ve form bozukluğu olan dişlerin, hafif çapraşıklıkların tedavisini gerçekleştirir.

Estetik diş hekimliği, dişlerin yalnızca sağlıklı olmasıyla değil, aynı zamanda estetik görünmesiyle de ilgilenen bir branştır.

Estetik uygulamalardan biri Laminate Porselenlerdir: özellikle ön grup dişlerde kullanılan ince seramik yapraklardır. Dişlerinin şeklinden ve renginden memnun olmayan, kırık, aşınmış, üst üste binmiş dişlere sahip olan hastalarda, diastema dediğimiz dişleri arasında aralık bulunan kişilerde uygulanabilmektedir. En önemli özelliği dişlerin ön yüzeylerinden ortalama 0.5 mm.lik bir aşındırma yapılarak dişin hazırlanmasıdır.

Estetik uygulamalar arasında yer alan bir diğer işlem beyazlatmadır (bleaching). Renklenmiş dişlerin beyazlatılması , diğer restoratif yöntemlere kıyasla daha ucuz, pratik ve zararsız bir yöntemdir. Dişlerdeki renkleşmeler doğumsal, sistemik, metabolik , yaş, farmakolojik, travmatik, çay-kahve –sigara lekelenmeleri veya iatrojenik (dental florozis ve tetrasiklin) etkenlerle oluşabilmektedir. Beyazlatmada kullanılan peroksit maddesinin dişin mine ve dentinine etki ederek okside etmesi ile sağlanır.

Restoratif ve estetik diş hekimliği içinde yer alan diğer tedaviler ışıklı beyaz dolguları, porselen dolguları (inley-onley), hassasiyet gidericileri ve lazer uygulamalarını kapsamaktadır.

İMPLANTOLOJİ ( AĞIZ DİŞ VE ÇENE CERRAHİSİ )

Ağız diş ve çene cerrahisi, 20 yas dişleri dahil ağızdaki tüm gömülü dişlerin , ağız ve dişlere bağlı kistik yapıların lokal anestezi, genel anestezi veya sedasyon anestezisi altında ameliyathane ortamında operasyonlar yaparak çıkartılmasını , protez yapımına engel oluşturabilecek ağızdaki sert ve yumuşak dokuların düzeltilmesini ve kaybedilen dokuların oluşturulmasını (greftleme) kapsar. Ayrıca çene kırıkları, sinus lifting ve kök ucu rezeksiyonları operasyonlarını gerçekleştirir.

Diş implantlari kaybedilen dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen doku dostu bir materyalden elde edilmiş vidaya benzer yapay diş kökleridir.

Özellikle tek diş kayıplarında komşu dişlerin kesimine gerek kalmamaktadır. Tam dişsiz ağızlarda ise implant sistemlerinden faydalanılarak protezlerin ağızda hareket etmesi engellenir. Böylece hastanın estetik, konuşma ve yemek yeme fonksiyonlarını konforlu bir şekilde gerçekleştirmesine yardımcı olur.

DİJİTAL DİŞ HEKİMLİĞİ ( CAD /CAM)

Bu sistemde ağıziçi kamera ile direkt olarak alınan optik ölçü üzerinde bilgisayar ortamında tasarlanan (CAD: Computer Aid Design)restorasyonun ( inley\onley dolgular, tam veya bölümlü protez, endokron) bir tornalama cihazıyla seramik blokların yontulması (CAM: Computer Aid Manufacturing) ve ayni seansa hastaya teslim edilmesiyle gerçekleşir. Böylece hastalar ağız içinden ölçü alınmamasının konforu ile ortalama 1 saatlik bir sure zarfında tedavi edilebilmektedir.

ORTODONTİ

Ortodonti diş ve çene bozukluklarının teşhis, tedavi ve önlenmesidir. Çenelerin ve dişlerin konum ve dizilimleriyle ilgili bozuklukların hareketli ve sabit apareyler kullanılarak düzgün diş dizilimleri sağlamanın yanı sıra estetik ve fonksiyonu ideale ulaştırarak çocuk ve yetişkin olmak üzere her yaştaki kişilerin yaşam kalitesinin yükselmesine yardımcı olur. Dişlerdeki capraşıklıkların düzeltilmesi ile estetik beklentinin geri kazanımı gibi, ağız ve diş sağlığına da katkıda bulunur.

ENDODONTİ

Endodonti bir başka değişle kanal tedavisi, diş pulpası denilen dişin içindeki sinir dokusu ve dişi çevreleyen dokularla ilgili hastalıkların teşhis ve tedavisini içeren diş hekimliği dalıdır.

Kanal tedavisi dişlerin canlılığını oluşturan “pulpa dokusu “ tarafından doldurulan boşluğun bakteriler, sinir dokusu ve sinir dokusundaki yıkım sonucu oluşan organik artıklar ve bakteriyel toksinler uzaklaştırılması sonrası dişin iç kısmının özel bir dolgu maddesi ile doldurulup örtülmesi ile dişlerin ve çevre dokuların sağlıklı korunmasını hedefler.

PERİODONTOLOJİ

Periodontoloji, dişleri çevreleyen, dişin ağız içinde tutunmasını sağlayan yumuşak ( diş eti) ve sert dokuların (kemik) hastalıklarını teşhis ve tedavi ederek, kaybedilen dişeti ve kemik dokularının cerrahi ve lazer işlemleriyle geri kazanılmasını sağlayarak tedavi sonrasında elde edilen sağlığın korunmasını amaçlar.

PEDODONTİ

Çocuklarda süt dişlerinin sürmesinden başlayarak kalıcı dişlenmeye kadar gecen süre içerisinde diş sürme bozukluklarının takibi ve önlenmesi, süt dişlerine ve kalıcı dişlere çürükten koruyucu yöntemlerin uygulanması, süt dişlerinin ve kalıcı dişlerin çürüklerinin tedavisi, erken çekimler sonucu oluşabilecek dişsiz boşlukların ileride diş dizisini bozmaması için apareyler hatta çocuklara çocuk protezlerinin yapılarak korunması şeklinde birçok uygulamayı kapsayan bir dişhekimligi dalıdır.

“SİTE İÇERİĞİNDE BULUNAN BİLGİLER , BİLGİLENDİRMEK İÇİNDİR. KESİNLİKLE HEKİMİN HASTASINI TIBBİ AMAÇLA MUAYENE ETMESİ VEYA TANI KOYMASI YERİNE GEÇMEZ.”

BİZİ TAKİP ET

İnstagram Flickr
MENÜ GİZLE MENÜ GÖSTER Yukarı Çık
YÜKLENİYOR